Очарование за Шанхайската история

Тъй като много хора твърдят, че закуската е най-важното хранене за деня, може и да се чудите дали...

Тя не искаше да напуска Париж. Нито този апартамент с високи френски прозорци и високи тавани, нито пък съседите от "Рю дьо Лизбон" . Нито "Ла Пагод", магазина, който чичо ѝ притежаваше, и красивите му антики.

Китайские и японские представители встретились в Нанкине, чтобы в последний раз попытаться договориться. Японцы потребовали, чтобы Китай отвёл от Шанхая Отряды по поддержанию порядка и вывел из пригородов все регулярные войска. Китайцы настаивали, что японские требования об одностороннем китайском отступлении являются неприемлемыми, так как обе страны уже воюют в северном Китае.

– На кого ще му мине през ума да наеме жена за убийство на някой мъж?

(Чрез частично използване на времевите табла в изложбената зала на Шанхай Маглев Лонгянг станцията).

Зрелището в "Арена София" между Григор Димитров и Новак Джокович остави следа не само н...

Имаше само един изход. Нашите животи вече се бяха преплели в толкова сложен възел от гняв и блаженство, че нямаше какво друго решение да вземем.

След всички тези години, прекарани в "Ла Пагод", можеше да отличи древен нефритен диск от династията Хан от имитация, издялана само преди триста години.

Писмото падна от ръката ѝ и се плъзна към пода на кабинета, а стегнатата точност на чичовите ѝ китайски йероглифи, изписани с четчица, беше в пълен контраст с хаоса, изпълнил вътрешностите ѝ.

Не можеше да се върне обратно в Китай. Просто не можеше. Не и когато бе свободна да се разхожда навсякъде из Париж, да обикаля пазарите и музеите.

Шанхай, със своя ограничен статут на открит град, бе единственото място на този свят, което можа да приюти двайсетина хиляди германски и австрийски евреи, предимно интелектуалци, успели да се доберат до устието разкази Шанхай на великата река Яндзъ, преди крематориумите да обгърнат Европа с тежкия си дим.

Полномасштабная война могла бы быстро перемолоть небольшое количество вооружённых по последнему слову военного дела дивизий и лишить Китай промышленной базы.

С великолепен и поетичен стил романът на Джени Чанг умело разкопава част от забравената част от историята на Франция по време на Голямата война и отдава почит както на китайските работници, дошли да подпомогнат военните действия, така и на членовете на китайската общност в Париж, които доброволно работят като преводачи и служат като мост между двете култури.

Самият Създател разказва в новата книга на Радослав Бимбалов „Ти, подобие мое“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *